english        Kurze Information in Deutsch                
   
MHD ŽĎÁR NAD SÁZAVOU
nezávislé internetové stránky

   CESTOVÁNÍ V RÁMCI MHD  
.
   PRAKTICKÉ RADY A INFORMACE  
   KONTAKT A DISKUZE  
.
   ZAJÍMAVOSTI Z MHD  
   ANKETY, TESTY, HRY, UŽITEČNÉ  

© Volné sdružení "Za žďárskou MHD"
Stránky založeny 12. 2. 2001


             Úvodní stránka / Kontakt a diskuze / Další informace a nezařazené  

MAPA (TZV. SITEMAP) TĚCHTO INTERNETOVÝCH STRÁNEK

NÁPOVĚDA K TÉTO INTERNETOVÉ STRÁNCE:
Na této internetové stránce je uveden tzv. rozcestník na hlavní internetové stránky.
Ostatní dílčí internetové stránky zde uvedeny nejsou.
.

.
IKONY VPRAVO NAHOŘE
YouTube Videa na YouTube z MHD Žďár nad Sázavou.
Blind friendly web Samostatné stránky podle Pravidel pro tvorbu přístupného webu (zejména pro zrakově postižené).
W@P Pod tímto odkazem jsou údaje o možnosti získání informací o MHD Žďár nad Sázavou pomocí wapových stránek hlavně u starších mobilních telefonů.
Anglická vlajka Stručné informace o MHD Žďár nad Sázavou v anglickém jazyce.
Německá vlajka Stručné informace o MHD Žďár nad Sázavou v německém jazyce.
Mapa stránek tato strana
Oblíbené Nastavení těchto internetových stránek jako oblíbených.
CESTOVÁNÍ V RÁMCI MHD
Vyhledávání spojení V samostatném okně se otevře vyhledávač spojení IDOS pro vyhledání spojení v rámci MHD Žďář nad Sázavou, který má následující záložky:
- Spojení - v okně se objeví formulář pro vyhledání spojení. Je nutno doplnit podle seznamu zastávek výchozí (viz ODKUD) a cílovou (viz KAM) zastávku, popř. i mezilehlou zastávku (viz PŘES). Vždy stačí doplnit alespoň první tři písmena, respektive potom vybrat zastávku z následující nabídky na "roletě". V další fázi je třeba upravit datum (klasicky přepsat) a čas odjezdu (z výchozí zastávky) nebo čas příjezdu (na cílovou zastávku) podle volby. Dále je umožněno zvolit přímé spojení nebo spojení s přestupy. Nakonec po zadání všech údajů se klikne na tlačítko VYHLEDAT.     Poznámka: Výchozí a cílovou zastávku lze měnit po kliknutí na tlačítko PROHODIT; volba "ROZŠÍŘENÉ ZADÁNÍ" umožňuje zadat další parametry spojení.
- Odjezdy - podobný postup jako u produktu "SPOJENÍ".
- Zastávkové JŘ - slouží pro získání zastávkových  jízdních řádů - podobný postup jako u produktu "SPOJENÍ". Doporučuje se aspoň zadat číslo linky, například "4A".
- Objekty - zde se nachází seznam zastávek MHD ve Žďáru nad Sázavou. Je to výborná pomůcka pro další produkty. Úplný přehled zastávek se získá tak, že se nezadá žádný znak v "masce" a klikne se přímo na tlačítko "Vyhledat".
- Spoje - po zadání čísla linky (a zatrhnutí "Bez omezení") se zobrazí přehled všech spojů uvedené linky.
Jízdní řády linkové Kliknutím na jednotlivé odkazy se v samostatném okně otevřou linkové jízdní řády linek MHD, přičemž tabulka je doplněna i o platnost těchto jízdních řádů.
Jízdní řády zastávkové Analogicky platí předchozí bod pro zastávkové jízdní řády.
Tarif (ceník jízdního) Zde jsou uvedeny tarifní podmínky (ceník) pro přepravu v rámci MHD, doplněné o výčet možností bezplatné přepravy na straně jedné a na straně druhé o přirážkách při cestování bez platné jízdenky.
Mapa sítě linek Kliknutím na zvýrazněný odkaz nebo zmenšené schéma se otevře vlastní schéma sítě linek MHD Žďár nad Sázavou.
Smluvní přepravní podmínky Na této stránce jsou smluvní přepravní podmínky dopravce (doplněné stručným výňatkem) 
Změny v provozu a uzavírky Vedle upozornění na aktuální změny v provozu nebo uzavírky jsou zde uvedeny očekávané změny v provozu, doplněné nakonec i o předchozí změny.
Platební (čipové) karty Na této straně je podrobná informace o použití platebních (čipových) karet v MHD.
Interaktivní mapa města a MHD Na mapě města je možno vybrat požadovanou zastávku a po zobrazení její "karty" i další potřebné údaje.
PRAKTICKÉ RADY A INFORMACE
Uzel "Autobusové nádraží" Na tomto místě je k dispozici orientační schéma sloučeného přestupního uzlu "Autobusové nádraží", videa z autobusového nádraží, časový přehled odjezdů spojů MHD z Autobusového nádraží, informace o uspořádání stanovišť pro MHD, fotografie informačních tabulí pro MHD a jejich obsah.
Aktuality, změny jízdních řádů Vedle upozornění na aktuální změny v provozu nebo uzavírky jsou zde uvedeny očekávané změny v provozu, doplněné nakonec i o předchozí změny. Dále sestupně (podle termínů uskutečnění změn) pod sebou jsou specifikovány detaily jednotlivých změn jízdních řádů.
Pravidelný provoz MHD Pro aktuálně platný jízdní řád je zde rozepsána platnost jízdních řádů, doplněná o státem uznané svátky a prázdniny. 
Seznam zastávek MHD Zde je k dispozici seznam všech zastávek, doplněný o čísla obsluhovaných linek a o odkazy na jednotlivá zastávková stanoviště.
Ulice a nejbližší zastávky MHD Na této stránce je seznam všech ulic nebo lokalit města Žďáru nad Sázavou a k tomuto seznamy nejbližších zastávek. 
Cíle cest a nejbližší zastávky MHD Na této stránce je seznam vybraných cílů cest města Žďáru nad Sázavou a k tomuto seznamy nejbližších zastávek.
Tipy na výlety s MHD Na této stránce je uvedeno několik tipů na turistické výlety do okolí města Žďáru nad Sázavou, a to s tím, že v části cesty lze využít MHD.
Seznam zrychlených spojů Na této stránce je výčet zrychlených spojů na linkách MHD; jedná se o výtah z platných jízdních řádů.
Další praktické rady a informace Na tomto místě je k dispozici informace o trasování všech spojů linek, postup při zjištění ztráty ve vozidle MHD, informace o postupu při podávání stížností, vybavení řidičů vozidel MHD mobilními telefony, místa prodeje jízdenek MHD a nakonec i vzory používaných jízdenek MHD.
KONTAKT A DISKUZE
Kontaktní informace Na této stránce můžete reagovat na problematiku MHD a kontaktovat provozovatele těchto internetových stránek. Dále jsou zde kontakty na provozovatele systému MHD (dopravní společnost ZDAR, a.s.) a na příslušný Dopravní úřad pro MHD Žďár nad Sázavou (Městský úřad Žďár nad Sázavou).
Volné sdružení Je zde umístěna internetová stránka Volného sdružení "Za žďárskou MHD", obsahující cíl sdružení a další informace.
Zasílání novinek e-mailem Zde je možné si objednat či zrušit zasílání novinek elektronickou poštou o aktualizaci těchto internetových stránek v jednotlivých týdnech.
Spolupracujte s námi Zde se můžete přihlásit k dobrovolné spolupráci na tvorbě těchto stránek.
Podpořte tyto stránky Umístěním jednoho z uvedených bannerů podpoříte tyto internetové stránky.
Názory, dotazy, komentáře Tady jsou zveřejňovány dotazy, názory a komentáře k MHD Žďár nad Sázavou.
Články v tisku o MHD Na této straně jsou uvedeny články z periodického tisku o MHD Žďár nad Sázavou.
Odkazy k MHD a městu Tyto odkazy směřují na ostatní stránky, které mají vazbu na problematiku MHD nebo se váží k městu Žďár nad Sázavou.
Další informace  a nezařazené Na této stránce jsou uvedeny ostatní informace z této sekce.
ZAJÍMAVOSTI Z MHD
Historie MHD Po uvedení základních informací o historickém vývoji MHD od zahájení provozu po současnost následují historické dokumenty a zajímavosti z MHD. 
50 let od zahájení provozu Informace o oslavách 50 let od zahájení provozu MHD Žďár nad Sázavou, které se uskutečnily na podzim 2007.
Víte, že ...? Zajímavosti, které jsou spojeny s MHD Žďár nad Sázavou. 
Vystřihovánky Vystřihovánky nejen autobusů ze žďárské MHD.
Fotogalerie MHD (od roku 2001) Jedná se o obrázkové galerie z MHD, fotografie byly pořízeny v jednotlivých letech, počínaje červnem 2001.
Videa z MHD Několik videí ze systému MHD Žďár nad Sázavou.
Studie MHD Je zde detailně analyzován systém MHD Žďár nad Sázavou a jsou navrženy změny na zlepšení jeho činnosti. 
Studie proveditelnosti IDS Na této straně je uvedena studie možnosti vytvoření IDS "Žďársko", jehož součástí by měl být i systém MHD Žďár nad Sázavou.
Další zajímavosti Na této stránce jsou uvedeny ostatní zajímavosti z této sekce.
ANKETY, TESTY, HRY, UŽITEČNÉ
Ohodnoťte tyto stránky Jde o anketu, která slouží ke zlepšení úrovně a struktury těchto stránek.
Fonty písem z dopravy Na této stránce se nachází několik fontů písem, které se běžně používají při zpracování jízdních řádů či jinde v dopravě a které si můžete stáhnout.
Hry s motivem z MHD Pro zábavu si můžete zkusit složit puzzle s motivem ze žďárské MHD, vyzkoušet si znalost zastávek žďárské MHD nebo vyzkoušet pexeso se symboly z jízdních řádů nejen MHD.
Test - znáte dobře MHD? Můžete si pomocí testových otázek vyzkoušet své znalosti systému MHD Žďár nad Sázavou.
Výsledky předchozích anket Na této straně jsou graficky i početně uvedeny hlasy pro jednotlivé odpovědi anket.
aktuální anketa Na této straně je pro Vás k dispozici anketa, ve které můžete hlasovat kliknutím na příslušnou variantní odpověď. Po formální stránce je ve zdrojovém kódu následujícího *.php souboru zamezena možnost opakovaného hlasování. Uvedená anketa umožňuje vyjádřit pluralitní názor návštěvníků této stránky, který nemusí být shodný s názorem provozovatele internetových stránek o MHD Žďár nad Sázavou. Provozovatel proto nenese odpovědnost za názory hlasujících.

DALŠÍ STRÁNKY V TÉTO SEKCI:
-.Kontaktní informace
-.Volné sdružení "Za žďárskou MHD"
-.Zasílání novinek e-mailem
-.Spolupracujte s námi
-.Podpořte tyto stránky
-.Názory, dotazy, komentáře
-.Články v tisku o MHD
-.Odkazy k MHD a k městu
-.Další informace a nezařazené
DALŠÍ DOPORUČENÉ STRÁNKY:
-.Jízdní řády linkové
-.Jízdní řády zastávkové
-.Mapa sítě linek
-.Změny v provozu a uzavírky